Keď do aquaparku, tak na Liptov

24. 05. 2018 | 13:05

Liptov vám učaruje v každom ročnom období. Zima je v znamení lyžovačiek a zábavy na snehu. V lete sem prúdia dovolenkári z rôznych kútov Slovenska, ale aj zahraničia, kvôli očarujúcej prírode a oddychu pri vode. Najväčšou dominantou je rozhodne vodná nádrž Liptovská Mara. Práve v jej okolí sa nachádzajú hneď dva významné aquaparky - Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová. Oba sa radia medzi najnavštevovanejšie na Slovensku a každý rok prilákajú na Liptov množstvo turistov zo zahraničia. Ubytujte sa v blízkom okolí a príďte si zaplávať.

Tatralandia patrí k najväčším aquaparkom nielen na Slovensku, ale aj v rámci okolitých krajín ako Česko, či Poľsko. Od mesta Liptovský Mikuláš je vzdialený len 4 km a susedí s obcou Liptovský Trnovec. Nachádza sa tu 9 celoročných bazénov s termálnou, čírou, ale aj slanou vodou. V bazéne White Lagoon sa môžete okúpať vo vode, ktorej zloženie sa veľmi podobá tej v Jadranskom mori. Pre nadšencov potápania a šnorchlovania je k dispozícii Snorkeling Pool, kde objavíte svet a život pod vodnou hladinou. Koraly, rybičky ale aj hľadanie strateného pokladu zabaví malých ale aj veľkých. Leto počas celého roka zabezpečuje tropický wellness s bazénom Ocean a množstvo vodných masáží, chŕličov, v ktorých sa vaše telo dokonale zregeneruje.

Druhým aquaparkom susediacim s Liptovskou Marou je rovnako obľúbený Gino Paradise, nachádzajúci sa v obci Bešeňová, neďaleko Ružomberka a podobne ako Tatralandia je otvorený počas celého roka. Na prvý pohľad zaujme svojou 30 m vysokou vežou. Z nej sa môžete spustiť až šiestimi tobogánmi, ktorých celková dĺžka je jeden kilometer. Adrenalín zažijete na najdlhšom tobogáne na Slovensku alebo absolvujte preteky na tobogáne, ktorý imituje zvuk formule F1. Gino Paradise Bešeňová nezabúda ani na deti. Pre ne je pripravený detský bazén s rôznymi vodnými atrakciami, šmykľavkami, striekačkami a vodnými delami.

Ubytujte sa na Liptove a užite si fantastickú dovolenku.

Autor: Admin Administrátor